Vojvođanska liga grupa sever: Bečejci sigurno prema cilju

Vojvođanska liga grupa sever: Bečejci sigurno prema ciljutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja nakon pobede u prolećnoj premijeri pred svojim navijačima protiv ekipe Potisja iz Kanjiže (3:0) su ostvarili svoje ambicije i iskoristili kikseve svojih rivala i povratili prednost od pet bodova u odnosu na najbližeg pratioca koju su imali na kraju jesenjeg dela prvenstva u aktuelnom takmičenju.

Naime, u 17. kolu ekipa Sloge iz Čonoplje, koja je takođe pretendent za najviši plasman i nalazila se na drugoj poziciji uoči ovog kola sa tri boda zaostatka za prvoplasiranim Bečejcima je na gostovanju u Apatinu odigrala nerešeno (0:0) protiv ekipe Mladost APA gde je očekivano da će uspeti da uradi nešto više, jer su Apatinci ekipa iz donjeg dela tabele. Uoči susreta sa Slogom nalazili su se na 14 poziciji sa 16 osvojenih bodova uz 4 pobede, 3 nerešena ishoda i devet poraza. Slična situacija je i sa trećeplasiranom ekipom Budućnosti iz Gložana, koja je, takođe, bila rival Bečejcima u borbi za prvo mesto i plasman u viši rang, ali čini se da lagano posustaju i da u prolećnom delu ne gaje više ambicije za plasman u viši rang. Oni su gostovali u Vrbasu gde su odigrali bez golova protiv istoimene ekipe. Očekivalo se da Gložanci možda mogu i da ostvare pobedu i tako održe korak i zaostatak od pet bodova razlike, ali do toga nije došlo. Vrbašani koji se se nalazili na 13. mestu uoči ovog kola sa osvojenih 16 bodova uz četiri pobede, četiri nerešena ishoda i osam poraza su uspeli da se odupru fudbalerima Budućnosti i osvoje bod.
U narednom kolu minulog vikenda fudbaleri Bečeja su zabeležili i drugu pobedu u nastavku prvenstva, a ukupno 15. u dosadašnjem toku takmičenja, ali i pored toga što su postigli pet golova utakmica će najverovatnije biti registrovana službenim rezultatom. Naime, oni su na gostovanju u Srpskom Miletiću, do 65. minuta protiv ekipe Zadrugara imali ubedljivo vođstvo od 5:0. Strelci su bili po dva puta Vučković i Đuričin i jednom Aleksić, imali su i igrača više, jer je jedan igrač isključen zbog grubog starta na Nenadu Stoisavljeviću, međutim, prema rečima članova uprave bečejskog kluba, igrači domaćeg tima verovatno iz straha da mogu da dožive rezultatsku katastrofu, početkom drugog poluvremena su simulirali povrede i napuštali teren tako da ih je u 65. minutu bilo samo sedmorica, a sudija je bio prinuđen da prekine utakmicu tako da će ona najverovatnije biti registrovana službenim rezultatom 3:0.
Sa osvojenim bodovima Bečejci su na čelnoj poziciji uvećali svoj bodovni saldo na 47 i zadržali su odstojanje u odnosu na pratioce, Slogu iz Čonoplje i Budućnost iz Gložana od pet, odnosno sedam bodova razlike.
– Ovo što se desilo u Srpskom Miletiću je nedopustivo. Prvo, načinjen je brutalan prekršaj na našem igraču i samo zahvaljujući prisebnošću i stručnošću prisutnog lekara na stadionu koji je ukazao prvu pomoć su izbegnute teže posledice. To je razlog više da želimo da igramo u višem rangu, jer su tamo takve situacije retke. Što se tiče postupka protivničkih igrača nemam reči. Mi smo pre svega sportisti i želimo da se sportski nadmećemo. Tako je bilo, tako će biti i ubuduće. Međutim, to nam je onemogućeno na ovaj način. Nemam komentar, iznenađen sam i jednostavno u drugi plan je pao i rezultat i igra i bodovi i golovi. Tužno je što je tako. To nije sport. Pored toga bilo je nemilih scena i na tribinama. Nadam se da do kraja prvenstva nećemo biti u prilici da doživimo nešto slično – rekao je Dejan Stanojev šef stručnog štaba Bečeja 1918.
U narednom kolu fudbaleri Bečeja se u subotu na svom stadionu od 15.30 časova sastaju sa ekipom Mladosti iz Turije, a u sredu su Bečejci odigrali utakmicu polufinala kupa FSS na teritoriji FS Subotica u kojoj su savaladili ekipu Srbobrana rezultatom 4:0. Strelci su bili Ognjen Đuričin dva puta i po jednom Kosta Aleksić i Bojan Čulum. U finalu ovog takmičenja će se sastati sa ekipom Bačka 1901 iz Subotice koja je u polufinalu u Bačkoj Topoli savladala ekipu TSC rezultatom 1:0.