Vojvođanska liga – Istok: Pobeda za miran san

Vojvođanska liga – Istok: Pobeda za miran santrg_fontane

NOVI BEČEJ: Rezultati koji su postignuti u pet prolećnih kola Vojvođanske lige – Istok nagoveštavaju veliku neizvesnost, kako u borbi za najviši plasman, tako i za opstanak u ovom stepenu takmičenja.

Posle 22. kola i dva uzastopna neuspeha (poraza i remija pred svojom publikom) jesenjeg prvaka Slobode iz Novih Kozaraca, vodeću poziciju preuzela je Bačka 1901 iz Subotice, dok su na trećem i četvrtom mestu, sa dva boda zaostatka, Bačka Topola i Budućnost iz Srpske Crnje.Sasvim je izvesno da prvaka treba tražiti među ova četiri rivala, međutim, lista ekipa koje će se boriti za opstanak je daleko duža. Značajan korak da izbegnu najgore, pobedama u ovom kolu, načinila su oba predstavnika novobečejske opštine.
Jedinstvo iz Novog Bečeja je trećom uzastopnom pobedom uplovilo u mirnije vode. Utakmica u  Vojvoda Stepi  protiv Crvene zvezde Bio star „otvorena“ je na najlepši mogući način, golom Ognjena Maleša,  u prvom minutu utakmice. Novobečejci su nakon vođstva od 0:1, preuzeli igru i uspešno odolevali stihijskim napadima domaćih fudbalera. Za samo tri minuta u drugom poluvremenu, rešeno je pitanje pobednika. U 57. minutu, jedan od boljih aktera ovog susreta Žarko Đokić je povisio na 0:2, da bi u 60. minutu Goran Stanković posle jedne gužve spretno lopu poslao u mrežu – 0:3. Domaćin je smanjio na 1:3 u 75. minutu, da bi Žarko Đokić u 80. minutu iz jedanaesterca postavio konačan rezultat  – 1:4.
Trener Novica Glavaški, zadovoljan je pobedom, ali pre svega odnosom igrača prema igri:
– Za samo deset dana zabeležili smo tri pobede koje su nam omogućile da mirnije čekamo nastavak prvenstva. Igra koju smo pružili u Vojvoda Stepi je bolja i od one u Bajmoku, kada smo istim rezultatom pobedili Bačku iz Pačira. Konačno je došla do izražaja kolektivna igra i odnos svakog pojedinca prema zadacima koji su im postavljeni. Očekujem da i pored toga što nećemo biti kompletni, nastavimo uspešnu seriju i na utakmici protiv Budućnosti iz Alibunara, koju zbog praznika igramo u subotu (15.30), a ujedno će igrači imati dovoljno vremena da se odmore pred utakmicu u Starčevu, koja se igra u sredu 7. aprila.
Vojvodina iz Novog Miloševa je pobedom (2:0) protiv Budućnosti iz Srpske Crnje obezbedila dragocene bodove u borbi za opstanak. Novomiloševčani su u veoma kvalitetnoj utakmici svoju terensku inicijativu krunisali u uzbudljivoj završnici. Kada je već izgledalo da će se utakmica završiti nerešeno, u 85. minutu na scenu je stupio najbolji pojedinac ovog susreta Andrej Horvat i izuzetno atraktivnim golom, posle centaršuta Čolaka, savladao golmana Budućnosti.  U poslednjem minutu utakmice Srđan Vasičin je na asistenciju Saše Nikolića pogodio za konačnih 2:0. Ovog vikenda Vojvodina igra u Pančevu sa Dinamom.