BM teleks od 28. juna 2013.

BM teleks od 28. juna 2013.trg_fontane

Sportski ribolov

Sekulić prvak sveta

Na Svetskom kupu nacionalnih prvaka u sportskom ribolovu, koji je u junu održan u Italiji, u Tore di Mosto, ekipa iz Sente za koju se takmiči i Bečejac Milan Sekulić, postala je prvak sveta. Ekipa „Senta Maros mix Tubertini“ nakon prvog dana takmičenja bio je drugoplasirani, ali je potom uspela da osvoji 39 negativnih poena i postala je prvak sveta. Slovenci su osvojili drugu nagradu (41 poen), a Mađari treću (55 poena). Na Svetskom kupu se takmičilo 29 nacionalnih prvaka.

STONI TENIS

Vidovdanski turnir

Barbara Đurčik iz stonoteniskog kluba Vojvodina iz Bačkog Gradišta osvojila je prvo mesto na Vidovdanskom turniru za kadete i kadetkinje održanom 21. juna u Vrdniku. Druga je bila Ivana Ćućuz iz Bečeja, a treće i četvrto mesto dele Jovana Kozarski iz Bačkog Gradišta i Željana Miljević iz Vrdnika.

Turnir u Sarajevu

Radmila Tominjak iz stonoteniskog kluba Vojvodina iz Bačkog Gradišta osvojila je prvo mesto u kategoriji mini-kadetkinja na turniru u Sarajevu, koji je 22. juna organizovan u čast 40 godina od održavanja Svetskog prvenstva u stonom tenisu. Tominjak se u kategoriji juniorki plasirala u četvrtfinale turnira.

PLIVANJE

Trofej Beograda

Na međunarodnom plivačkom mitingu „NLB trofej Beograda 2013“ održanom 22. i 23. juna, u konkurenciji 340 plivača iz 53 kluba iz Srbije, Rusije, Ukrajine, Slovenije, Bugarske, Hrvatske, Crne Gore i Grčke, plivači bečejskog kluba „Svim star“ osvojili su 10 medalja, četiri zlatne, dve srebrne i četiri bronzane.
Jovana Đurić bila je prva u disciplinama 200, 400 i 800 metara kraul, Jelena Ječanski osvojila je srebrna odličja u disciplinama 200 metara kraul i 400 metara mešovito, a u apsolutnoj kategoriji bila je treća. Ona je bronzanu medalju osvojila i na 800 metara kraul.
Ivona Čolaković bila je prva na 200 metara leđno, a Ana Jeftenić osvojila je bronzane medalje na 200 metara delfin i 200 metara mešovito.

Vrbas 2013

Na humanitarnom plivačkom mitingu „Vrbas 2013“ koji je organizovan kao jedan od načina borbe protiv retkih bolesti dece (pre svega Batenova bolest) „Svim star“ je učestvovao sa 18 takmičara. Na humanitarnom mitingu 22. juna nastupilo je 204 plivača iz 13 klubova. Članovi „Svim stara“ osvojili su 33 medalje – 19 zlatnih, 11 srebrnih i tri bronzane.
Prihod ostvaren na mitingu namenjen je udruženju građana za borbu protiv retkih bolesti kod dece „Život“.