Košarka – II regionalna liga sever (m) 17. kolo: Tisa – Mladost Veternik 78:104

Košarka – II regionalna liga sever (m) 17. kolo: Tisa – Mladost Veternik 78:104trg_fontane

Bečejski košarkaši su večeras izgubili utakmicu pred svojim navijačima od lidera na tabeli – ekipe Mladost Veternik rezultatom 78:104 (21:25, 27:25, 10:23, 20:31).

I pored toga što je ekipa Tise zasluženo pretrpela sedmi poraz u dosadašnjem toku prvenstva, i što konačan rezultat i razlika na kraju meča sigurno na to ne upućuje, može se reći da se prikazanom igrom protiv košarkaša iz Veternika nije osramotila.

Gosti su se predstavili kao čvrst tim sa brzim prenosom lopte, dobrim šutem i odličnom odbranom. Od početka utakmice u izjednačenoj borbi imali su prednost od 2 do 4 poena. U drugoj četvrtini je nastavljen takav trend ali su Bečejci oko sredine tog dela meča, nakon nekoliko izmena u timu, zaigrali ubojitije, usledilo je nekoliko brzih napada i dve uzastopne trojke Ognjena Ratkovića, što je dovelo do mini-preokreta i vođstva ekipe Tise od 6 poena (38:32). Međutim, gosti su se vrlo brzo sabrali, zaigrali čvršće u odbrani i išli na laganu organizaciju napada, što je za njih bilo delotvorno, tako da se na poluvreme otišlo pri rezultatu 48:50 u njihovu korist.

U trećoj četvrtini je praktično prelomljena utakmica. Košarkaši Mladost Veternika su demonstrirali i svoju zavidnu fizičku pripremljenost i uigranost. Zaigrali su agresivni presing u odbrani, za koji bečejski košarkaši nisu imali rešenje. Činili su greške, lako gubili lopte, što je dovelo i do povećavanja prednosti protivnika koja je iznosila 14 i 16 poena razlike.

U poslednjoj četvrtini viđen je sličan razvoj događaja, tako da je pobeda gostiju zaslužena, što je na kraju i nagrađeno aplauzom oko stotinak prisutnih ljubitelja košarke na tribinama u SC „Đorđe Predin Badža“.

Za ekipu Tise nastupili su: Došić, Perunović, Vulović, Perović, O. Ratković, Kozina, S. Ratković, Jović Berček, Radun, Stanko, Kovačević, Vučurović.

Za ekipu KK Mladost Veternik igrao je sledeći sastav: Stoisavljević, Kojić, Krnčević, Škripac, Balać, Velimirović, Stanić, Šparavalo, Petrevski, Jovančević, Džida, Božić.
Sudili su M. Blažević iz Novog Sada i F. Basarić iz Vrbasa.