Kup Srbije: Dominacija Novakovića i Tomićevića

Kup Srbije: Dominacija Novakovića i Tomićevićatrg_fontane

Na Kupu Srbije u kajaku održanom na Savskom jezeru u Beogradu poslednjeg vikenda aprila u organizaciji Kajakaškog saveza Srbije dominirali su Bečejci. Naime, na takmičenju koje je bilo i svojevrsna provera pred evropske kontinentalne olimpijske kvalifikacije koje će biti održani 18. i 19. maja u Duisburgu, gde će tim Srbije pokušati da poveća broj takmičara na Olimpijskim igrama u Riju, nastupilo je čak šest Bečejaca koji veslaju za razne klubove u Srbiji. U finalnim trkama Kupa Srbije učestvovali su Marko Novaković, Marko, Tomićević, Dejan Terzić, Lazar Reljić, Miodrag Ikadinović i Biljana Relić koji su ostvarili visoke plasmane i osvojili pobednička odličja i još jednom potvrdili da je Bečej pravi rasadnik talenata u ovom sportu.

Kajakaši Srbije su prethodne godine izborili 13 normi u sedam disciplina za Olimpijske igre u Riju i nadaju se dobrim rezultatima na kvalifikacionom takmičenju u nemačkom Duisburgu a Kup Srbije je bio izborna kontrola za ulazak u reprezentaciju u svim kategorijama, gde je viđena velika konkurencija i borba.
U najzanimljivijem finalu K1 200 m trijumfovao je Marko Novaković (37,47), trenutno član Zmaja iz Zemuna, ispred Bojana Milinkovića (+0,36) i Marka Dragosavljevića (+0,45) iz šabačke Zorke, dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Milica Starović, članica novosadskog Limana u vremenu 43:12, a nju su sledile Nikolina Moldovan iz BSK (+0,63) i Kristina Bedeč (1,23) iz NK Beograd. U ovoj trci je nastupila i Bečejka Biljana Relić koja vesla za PAN iz Pančeva i osvojila je peto mesto.
U trkama na 500 m najbrži su bili Marko Tomićević u muškoj i Milica Starović u ženskoj konkurenciji, a Biljana Relić je zauzela je sedmo mesto. Na duplo dužoj stazi pobedili su Marko Tomićević i Kristina Bedeč, dok su uK2 200 m, prema očekivanjima, superiorni bili Novaković-Grujić, oni su praktično veslali svoju trku (31:08) a najbliže pratioce su ostavili za više od četiri sekunde. U ovoj trci je nastupio i Dejan Terzić, Bečejac koji je u dvosedu AKK iz Beograda sa Stefanom Radoševićem zauzeo treću poziciju. U K2 500 m pobedile su posade Torubarov-Boltić i Benedek-Starović, a Bečejac Marko Tomićević je sa Milenkom Zorićem bio prvi i u disciplini K2 1.000 m u vremenu 3.13.38, ili sa 4.85 prednosti ispred drugoplasiranog dvoseda Tarket-Vojvodina Vlada Torubarov, Simo Boltić.
U kategoriji kanuista u trkama C1na 200, 500 i 1.000 m slavio je Strahinja Mladežić.
U kadetskoj konkurenciji dvosed KKK Bečej Lazar Reljić-Miodrag Ikadinović je na 500 m zauzeo drugo mesto iza posade sremskomitrovačkog Vala, Stefan Vrdoljak-Ognjen Mastalović, sa zaostatkom od 3.80. Pored toga, Lazar Reljić je u disciplini K1 500 m zauzeo četvrto mesto u vremenu 2.01.91 sa 5.26 zaostatka za pobednikom Stefanom Vrdoljakom iz KKK Val iz Sremske Mitrovice koji je pobedio i u trci jednoseda na duplo dužoj distanci u kojoj je Miodrag Ikadinović zauzeo petu poziciju u vremenu 4.34.89.
Na Prvenstvu Srbije na 5 km održanom 30. aprila u Beogradu Marko Tomićević je pobedio u kategoriji seniora ispred Ervina Holperta iz NK Beograd i Gabora Božika iz Turske, a Biljana Relić je pobedila u kategoriji seniorki, druga je bila Anet Poberai iz Kanjiže, a treća Janka Fenjveši iz Sente.