Srpska liga Vojvodina: Odluka o opstanku sutra

Odluka o opstanku sutraDragan Ivanović

Fudbaleri Bečeja su sa dve pobede u poslednje dve prvenstvene utakmice, minimalcem protiv Borca iz Šajkaša na svom stadionu i sa 1:2 na gostovanju protiv Jedinstva iz Stare Pazove, uspeli da dva kola pre kraja prvenstvene trke dođu nadomak cilja i ostvarenja ambicija a to je opstanak u aktuelnom takmičenju.

U utakmici 27. kola protiv ekipe iz Šajkaša došli su do pobede u finišu susreta kada je rezervista Radisav Ćurčić koji je u igru ušao sredinom drugog poluvremena u 83. minutu zatresao mrežu.

U sledećem prvenstvenom kolu, na gostovanju, iako oslabljeni jer šef stručnog štaba Dragan Ivanović, koji nije sedeo na klupi protiv Borca zbog kazne, zbog žutih kartona na susretu protiv Jedinstva nije mogao da računa na Vladan Vorgučina i Nikole Tomića, Bečejci su zabeležili pobedu rezultatom 1:2. Strelci za OFK Bečej 1918 su bili Ilija Tutnjević u 5. minutu iz jedanaesterca i Vuk Vještica u 53. minutu.

Međutim, i pored dvostrukog uspeha situacija je još uvek neizvesna.

Sa 36 bodova fudbaleri Bečeja se nalaze na 11. poziciji, odnosno jedno mesto više iznad opasne zone u kojoj se nalazi pet klubova koji će najverovatnije napustiti ligu iako postoji mogućnost da se po teritorijalnoj pripadnosti još jedna ekipa preseli u niži rang ukoliko pored ekipe RFK Novi Sad 1921 i Mladost GAT ne zadrži status u prvoligaškom društvu.

Pored toga, konkurencija za borbu iznad crte je žestoka jer pored OFK Bačke iz Bačke Palanke, 1. maja iz Rume, Jedinstva iz Stare Pazove, koji nemaju šanse da se izbore za opstanak, pored Bečejaca u igri su još Hajduk iz Kule, Tisa iz Adorjana i Borac iz Šajkaša a u slučaju nekih iznenađujućih rezultata blizu vatre se nalazi i ekipa Podunavca.

Međutim, ipak se može reći da svoju sudbinu učenici Dragana Ivanovića drže u svojim rukama. Neophodno je da zabeleže pobedu u narednom meču protiv Hajduka iz Kule koji se igra sutra na Gradskom stadionu kraj Tise s početkom u 17.30 časova.

Jeste. Rezultat predstojeće utakmice je odlučujući za nas ali ne samo za nas već i za ostale rivale – rekao je Dragan Ivanović. – Znalo se još pre početka prvenstva da će se odluka o opstanku donositi u završnici i da će svaka utakmica biti vrlo značajna jer zbog činjenice da je ekipa RFK Novog Sada zbog raznoraznih okolnosti od početka bila „predviđena“ za ispadanje tako da iz našeg prvenstva ligu mora napustiti pet klubova. Kako stvari sada stoje taj broj je konačan jer će Mladost GAT ostati u prvoligaškom društvu, tako da nam je poznato šta nas očekuje. U opticaju je šest bodova i mi pobedom protiv Hajduka razrešavamo neke dileme i nama i drugima, ali ne završavamo posao. Šanse imaju i fudbaleri Tise iz Adorjana koji dočekuju Kabel a u poslednjem kolu gostuju u Šajkašu gde se sastaju sa Borcem koji se u ovom kolu na gostovanju sastaje sa Jedinstvom a Kuljani i pored eventualnog poraza još uvek imaju teoretske šanse jer se u poslednjem kolu sastaju sa Staropazovčanima. U slučaju nerešenog rezultata situacija je još složenija. Takav ishod ne odgovara ni nama, ni Hajduku, ni Tisi. Stoga smo okrenuti predstojećem okršaju protiv rivala koji u svom sastavu ima veliki broj školovanih fudbalera dovedenih iz Beograda i pripremamo se da pobedimo pred svojim navijačima iako u ovakvim utakmicama prednost domaćeg terena ne znači mnogo. Nadam se da ćemo smoći snage da ostvarimo i treći uzastopni uspeh i pored toga što nećemo igrati u najjačem sastavu jer zbog povrede neće biti Nikole Tomića i Žarka Kobiljskog a zbog žutih kartona neće igrati Nemanja Vještica koji je nepotrebno protiv Jedinstva zbog priče, zaradio opomenu u 88. minutu, što mi stvara velikih problema u koncipiranju igre. Međutim, očekujem da ćemo zabeležiti dobar rezultat a potom se okrenuti utakmici protiv Naftagasa u poslednjem kolu.

Inače, u jesenjem delu prvenstva fudbaleri Bečeja su na gostovanju u Kuli poraženi rezultatom 4:1.