Prva a liga Srbije: Iskustvo jače od želje Bečejaca

Prva a liga Srbije: Iskustvo jače od želje Bečejacatrg_fontane

Aleksandar Korovljev strelac prvog golaVaterpolisti Bečeja nisu uspeli da iskoriste priliku koja im se pružila posle tri uzastopne pobede (Taš 13:6, TENT 9:7, Dunav 4:9) i obezbeđenog opstanka u aktuelnom takmičenju i ostvarenja svojih ambicija istaknutih pre početka prvenstva, da pobedom protiv ekipe Starog grada uđu u konkurenciju timova za plasman na jedno od prva tri mesta na tabeli kojim stiču pravo za borbu za ulazak u Regionalnu ligu.

Oni su, u vrlo uzbudljivoj i borbenoj utakmici pred svojim navijačima poraženi od ekipe Beograđana rezultatom 8:10 (1:2, 4:3, 2:3, 1:2) i tako su praktično svoje šanse da eventualno mogu da se umešaju u borbu za razigravanje za plasman u viši rang, sveli  na minimum.
Učenici Gorana Krstonošića su bili svesni važnosti utakmice, tako da su se posebno pripremali za izazov protiv rivala od kojeg su izgubili u prvom krugu na gostovanju 9:6 a poslednji put kada su se u prvenstvenom meču sastali kao domaćini u okviru I b lige 2014. i takođe pretrpeli poraz (7:16).

Odigrali su motivisano protiv iskusnijeg rivala. Pokušali su da nadomeste svoj hendikep, koji ih prati u ovom prvenstvu, a to je igra bez centra, borbenošću i visokim ritmom.
Međutim, ekipa Starog grada je uspela da se bolje snađe na početku utakmice i da dođe u vođstvo od 2:0 sredinom prve četvrtine.

To nije obeshrabrilo domaće igrače, koji su imali i zdušnu podršku sa tribina. Nastavili su da igraju borbeno i angažovano. Aleksandar Korovljev se efektnim pogotkom upisao u listu strelaca, smanjio prednost gostiju (1:2) i nagovestio mogući rezultatski preokret. Do kraja prvog dela susreta usledile su dve šanse za izjednačenje sa igračem više koje Bečejci nisu uspeli da iskoriste, ali im je to pošlo za rukom početkom druge četvrtine. Gol u situaciji kada su imali brojčanu prednost postigao je Stefan Tomićević (2:2), poravnao je rezultat i očekivalo se da će vaterpolisti Bečeja koji su bili u naletu, preći u vođstvo. Imali su izvanrednu priliku za tako nešto već u sledećem napadu. Prekršaj za peterac je skrivio golman gostiju, ali Aleksandar Čavić nije bio uspešan realizator kaznenog udarca. Potom gosti koriste igrača više i ponovo stiču prednost (2:3).

PVK Bečej – Stari grad 8:10 (1:2, 4:3, 2:3, 1:2)

Utakmica je odigrana na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ u okviru 10. kola Prve a lige Srbije pred oko 400 gledalaca. Sudili su Ivan Raković i Igor Virijević iz Zrenjanina. Igrač više: Bečej 10, Stari grad 8. Peterci: Bečej 1 (0), Stari grad 1 (1).

PVK Bečej: Gudvin, Cvetić, Čavić, Đuričin 1, Katić 1, Mesaroš, Kuprešak, Afanasijev, Vučković, Tomićević 2, Jović, Korovljev 2, Kotarica, Krstonošić 2.

Stari grad: Aleksić, Popović, Milić, Mirković, Aleksić 3, Spasić, Barbarez 2, Melidi 2, Radanović, Mitrović, Trajković 3, Popović, Kolesko, Lazić.

Minut kasnije domaći vaterpolisti ponovo imaju priliku. Nakon odlične igre u odbrani sa igračem manje organizuju brz kontranapad kojim su primorali goste na prekršaj za isključenje. Posle tajm-auta i dogovora organizuju akciju u kojoj je, u trenucima kada je isticalo vreme za kaznu protivničkog igrača, mladi Nikola Krstonošić uspeo da pogodi nebranjeni deo mreže (3:3). U naredna tri minuta ređali su se pogoci (po dva na obe strane). Prvo je dosuđen peterac za goste koji je uspešno realizovan, a zatim golove postižu Stefan Tomićević i Aleksandar Korovljev i po prvi put i ekipa Bečeja dolazi u vođstvo (5:4) ali 7 sekundi pre isteka duge četvrtine vaterpolisti Starog grada ponovo poravnavaju rezultat (5:5), da bi početkom trećeg dela susreta sa dva uzastopna pogotka stekli prednost od dva gola razlike (5:7).

Uspeli su Bečejci da se približe golom Luke Katića sredinom tog dela meča (6:7), ali gosti preko najistaknutijeg igrača utakmice Relje Aleksića koriste igrača više u završnici treće četvrtine i ponovo povećaju razliku od dva gola (6:8), da bi 14 sekundi pre kraja tog dela susreta Miljan Đuričin postigao svoj prvi pogodak i ostavio nadu da je preokret moguć (7:8).

Takva mogućnost je postala još izvesnija početkom poslednje četvrtine kada je Nikola Krstonošić sa igračem više postigao svoj drugi gol i po peti put je rezultat bio izjednačen (8:8). Međutim, gosti nisu gubili glavu, smireno su organizovali napade, prešli ponovo u vođstvo (8:9) tri minuta pre kraja utakmice i rutinskom igrom stvorili šansu da ga povećaju na dva gola razlike koju nisu propustili minut i sedam sekundi pre poslednjeg zvuka sirene i na kraju zasluženo došli do pobede.

– Zadovoljan sam igrom mojih igrača – kaže Goran Krstonošić. – Svako je dao svoj maksimum i čestitam im na tome. Dokazali su da mogu više od onoga što smo očekivali pre početka prvenstva, ali ima vremena. Mi smo ambicije ostvarili, ali to ne znači da se nećemo boriti u preostale četiri utakmice. Trudićemo se da pobedimo u svakom meču jer je to pre svega sportski, a sa druge strane, ne smemo devalvirati ono što smo postigli do sada.