PRVENSTVO EVROPE: Uni evropsko srebro

PRVENSTVO EVROPE: Uni evropsko srebrotrg_fontane

Na evropskom prvenstvu za mlade u karateu JKA Šotokan federacije od 9 do 18 godina starosti i veterane održanom u Kruševcu 24. i 25. maja Una Obradović iz Bečeja kao članica reprezentativnog kata tima, u kojem su bile još Natalija Ivić iz Soko Banje i Ivana Radisavljević iz Trstenika, osvojila je srebrnu medalju. Pored toga Uni je pripalo i srebro u ekipnoj konkurenciji jer je reprezentacija Srbije u ukupnom zbiru bodova zauzela drugo mesto sa 38 medalja (12-10-16) iza prvoplasirane reprezentacije Rusije. Pored ove dve selekcije na prvenstvu su učestvovale reprezentacije Češke, Danske, Nemačke, Mađarske, Norveške, Škotske, Slovenije i Ukrajine.

Ovom medaljom, posle trofeja sa prethodnih prvenstava Evrope u Pragu, Holandiji i Parizu, gde je osvojila tri zlatne i dve bronzane medalje, Una Obradović je upotpunila svoju riznicu dodavši joj i srebrno odličje.

Turnir u Subotici

Na karate turniru održanom 19. maja u Subotici za mlađe kategorije, u konkurenciji 180 takmičara iz 11 klubova nastupili su članovi KK „B.P.S“ iz Bačkog Petrovog Sela i postigli sledeće rezultate: zlatne medalje u katama osvojili su Mihajlo Gucunja, Bence Gedelei, Kinga Komaromi, Atila Komaromi, Norbert Hajagoš i Sabrina Đalog. Bronzane medalje osvojili su David Ferčik, Viktor Seneš, Rebeka Varga, Dominik Dobrotka i Kornel Šoljmoši, koji je zaslužio i zlatnu medalju u borbama.

Zlato kraj Begeja

Na međunarodnom karate turniru u Zrenjaninu održanom prošlog vikenda, zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji u izvođenju kata osvojili su Bence Gedelei, Aleksandar Damjanović, Aleks Šmit, Jovana Borđoški, Milorad Todorović, Sabrina Đalog i Snežana Damjanović, članovi KK „B.P.S“, dok su se bronzom okitili Erik Šmit i Doroća Berec. Pored toga, Jovana Borđoški, Snežana Damjanović i Milorad Todorović su osvojili zlatne medalje i u ekipnoj konkurenciji.