Srpska liga Vojvodina: Tomić, Tomčić i Savanović za petu pobedu na gostovanju

Tomić, Tomčić i Savanović za petu pobedu na gostovanju834savanovic

Fudbaleri Beceja su danas u Novim Banovcima protiv ekipe Omladinca, u utakmici 11. kola Srpske lige Vojvodina zabeležili petu pobedu na šestom gostovanju ove jeseni. Konacan rezultat bio je 2:3 u korist gostujuceg tima, a strelci su bili Tomic u 14, Tomcic u 26. i Savanovic u 59. minutu utakmice, a golove za domacina postigli su Misic u 3. i Grbovic u 90. minutu susreta.

Iako su ekspresno došli u vodstvo izuzetnim pogotkom Aleksandra Misica koji je lepim udarcem sa dvadesetak metara savladao vrlo dobrog Milovanova, domaci fudbaleri su brzo poklekli pred naletima Becejaca.

Samo deset minuta nakon primljenog gola, Nikola Tomic je prihvatio loptu od Žeravice nadomak kaznenog prostora, odlicno je reagovao i snažnim šutem pogodio donji desni ugao golmana Markovica.

Nakon toga, Becejci su nastavili sa inicijativom i u 26. minutu Cedomir Tomcic se dokopao lopte na sredini terena, potom je solo akcijom nosio po desnoj strani i onda sigurnim šutem sa ivice kaznenog prostora pogodio nebranjeni deo mreže.

Prednost Beceja povisio je Miloš Savanovic svojim 13. pogotkom u 59. minutu meca kada je nakon pasa Žeravice prošao po levoj strani i sa ivice šesnaesterca poslao loptu u suprotan ugao golmana domacina, a ona se od stative odbila u mrežu.

Konacan rezultat susreta postavio je Grbovic koji je izveo neku vrstu skracenog kornera iskosa sa leve strane i umesto da centrira, snažnim šutem uspeo je da prevari inace vrlo dobrog Milovanova i tako ublaži poraz.

Za Becej su nastupali: Milovanov koji je nosio i kapitensku traku jer zbog žutih kartona pauzirao je Vorgucin, zatim Milin, Jelenkovic, Terzin, Preradov, Mastilo, Dražic, Žeravica, Tomic, Tomcic, Savanovic, a igrali su još Šormaz, Brkic i Krajinovic.

U narednom prvenstvenom kolu Becejci na svom stadionu docekuju ekipu Dinama 1945 iz Panceva.